• Lady In Lace wins The Golconda 1000 Guineas (Gr.2)
  • Sana wins The Calcutta 1000 Guineas (Gr.3)
  • Lady In Lace wins the Spartan Poker Indian 1000 Guineas (Gr.1)
  • Sana wins The Calcutta Oaks (Gr.3)
  • Castlebridge wins The Jacqueline Indian 2000 Guineas (Gr.1)
  • Windsor Forest wins The Shapoorji Pallonji Oil And Gas Bangalore 1000 Guineas (Gr.2)
  • Aggregated wins The Calcutta Derby Stakes (Gr.1)
  • Masquerade wins The South India Oaks (Gr.1)
  • Kangra wins The South India 1000 Guineas (Gr.2)
  • Tutankhamun wins The South India 2000 Guineas (Gr.2)
  • Prevalent Force wins The Golconda 2000 Guineas (Gr.2)
  • Mahateji wins The Golconda Oaks (Gr.2)

mysore
09/15/2017

Trainer NameRace NoRace NameHorse NameJockey Name
ARJUN MANGALORKAR (10)41 The J.H.Foley Memorial Cup (4) MYSTIC MUSIC S JOHN
AZHAR ALI (12)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (2) TAX FREE SAHANAWAZ
BIPIN V SALVI (11)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (12) BRAVE ADMIRAL ANIL BAANDAL
(1)36 The Psychic Strength Plate (5) TOUCH OF ROMANCE R RAYAN AHMED
C D MONNAPPA (10)36 The Psychic Strength Plate (3) ALWAYS UNITED ARSHAD ALAM
C GIRINATH (3)36 The Psychic Strength Plate (4) OCEANA NAZERUL ALAM
(6)37 The Panchgani Plate Div-2 (1) MALKIA R PRAVEEN SHINDE
(5)41 The J.H.Foley Memorial Cup (14) HAPPY VICTORY P KIRAN RAI
DARIUS BYRAMJI (4)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (1) EMPERADOR IRVAN SINGH
(11)37 The Panchgani Plate Div-2 (4) NOBLE SAPPHIRE V R JAGADEESH
DHEERAJ VENKATASWAMY (8)37 The Panchgani Plate Div-2 (14) CROZIET NAZERUL ALAM
(5)42 The Panchgani Plate Div-1 (3) WILD WILD ANGELS D S DEORA
F SIRAJUDDIN (14)37 The Panchgani Plate Div-2 (5) BLUEJACK IRVAN SINGH
FEROZ M KHAN (4)36 The Psychic Strength Plate (8) AL DAHMA SADDAM HUSSAIN
(1)41 The J.H.Foley Memorial Cup (7) ASCENDENCY SADDAM HUSSAIN
G NITYANAND (9)37 The Panchgani Plate Div-2 (11) HAPPY HOURS RYAN MARSHALL
IMTIAZ KHAN (2)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (4) DAGOBERT A ASHHAD ASBAR
(9)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (13) EXPERT S IMRAN
IRFAN GHATALA (3)37 The Panchgani Plate Div-2 (13) BRUNALDO SHAMAZ SHAREEF
J SHARAVANAN (11)36 The Psychic Strength Plate (10) ESTERHAZY IRVAN SINGH
(10)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (7) STAR STYLE A VELU
K THOMAS (12)37 The Panchgani Plate Div-2 (7) HUMMING BIRD P P DHEBE
M BOBBY (8)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (10) ATLANTIS MANISH R
M M UTHAIAH (1)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (5) ARECA CRUISE ANTONY RAJ S
M RAJENDRA SINGH (13)42 The Panchgani Plate Div-1 (11) BETTER THAN EVER S JOHN
(6)41 The J.H.Foley Memorial Cup (13) SAGRADA A RAMU
(8)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (2) IDEALIST Y S SRINATH
(5)37 The Panchgani Plate Div-2 (2) PRINCEAZEEM D S DEORA
NEIL B DEVANEY (10)42 The Panchgani Plate Div-1 (5) STELLAR AMBITION A ASHHAD ASBAR
NEIL DARASHAH (1)40 The Karnataka Racehorse Owners Association Mysore 1000 Guineas (Gr.3) (1) AS TIME GOES BY A IMRAN KHAN
P C TEJASWI (2)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (8) QUEENOFGOODTIMES P MANI
(2)37 The Panchgani Plate Div-2 (8) GRACIOUS K RAJA RAO
(7)36 The Psychic Strength Plate (11) HEIDRUN ANTONY RAJ S
(6)36 The Psychic Strength Plate (12) HONEY WEN MONEY M RAJESH KUMAR
(5)36 The Psychic Strength Plate (7) SANCY R AJAY KUMAR
PARVATI BYRAMJI (12)41 The J.H.Foley Memorial Cup (9) REAL STEEL IRVAN SINGH
PRASANNA KUMAR (7)41 The J.H.Foley Memorial Cup (11) ALEXANDRITE V R JAGADEESH
(4)40 The Karnataka Racehorse Owners Association Mysore 1000 Guineas (Gr.3) (3) CASTANEA SURAJ NARREDU
PRATAP KAMATH M (2)42 The Panchgani Plate Div-1 (13) FELIX LEGION S MUBARAK
PRAVEEN JESU (1)42 The Panchgani Plate Div-1 (14) GOODWILL WARRIOR S R SANTOSH KUMAR
(13)41 The J.H.Foley Memorial Cup (12) BACK OF BEYOND P P DHEBE
RAJESH NARREDU (11)42 The Panchgani Plate Div-1 (6) FANTASY QUEEN ARSHAD ALAM
RAKESH (14)41 The J.H.Foley Memorial Cup (3) CHANDINI M MADHU BABU
(12)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (6) NATANZA CHETHAN GOWDA
RANJEET SHINDE (6)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (8) PLATINUM PEARL G ROHITH
(7)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (14) THE IMPOSTER ANIL BAANDAL
(7)42 The Panchgani Plate Div-1 (4) RARE AND BOLD A RAMU
(6)42 The Panchgani Plate Div-1 (7) GOLDEN CRUISE ANTONY RAJ S
S DOMINIC (14)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (9) TZAR R RAYAN AHMED
(1)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (3) RACING FIRE R RAYAN AHMED
S GANAPATHY (7)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (10) TURF MAGIC SURAJ NARREDU
S INAYATHULLA (4)42 The Panchgani Plate Div-1 (8) PRAZSKY VIVEK
S M JOHNSON (9)42 The Panchgani Plate Div-1 (1) PROTECTOR OF PARIS SAHANAWAZ
(10)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (11) ALL IN M J GAUTAM RAJ URS
(13)37 The Panchgani Plate Div-2 (3) MATTEO SAHANAWAZ
(5)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (12) VENI VIDI VICI V R JAGADEESH
S NARREDU (5)40 The Karnataka Racehorse Owners Association Mysore 1000 Guineas (Gr.3) (2) AUSTRALIS P P DHEBE
S PADMANABHAN (9)41 The J.H.Foley Memorial Cup (6) TORCH BEARER AHSAN QURESHI
(13)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (6) INTO THE SPOTLIGHT Y S SRINATH
S S ATTAOLLAHI (3)40 The Karnataka Racehorse Owners Association Mysore 1000 Guineas (Gr.3) (5) KANGRA A SANDESH
(13)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (1) DUKE OF CLARENCE A IMRAN KHAN
S SANTOSH RAO (12)36 The Psychic Strength Plate (2) GOLDEN STEPS NAVEEN M
(11)41 The J.H.Foley Memorial Cup (1) GALAXY QUEEN A VELU
(12)42 The Panchgani Plate Div-1 (2) ACCURACY SHAMAZ SHAREEF
SHARAT KUMAR (4)41 The J.H.Foley Memorial Cup (5) SUMMER DAWN JANARDHAN PASWAN
(10)37 The Panchgani Plate Div-2 (6) WHY SHOULD I S JOHN
(5)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (7) PERFECT LEGACY JANARDHAN PASWAN
T NATRAJ (8)41 The J.H.Foley Memorial Cup (10) ALECIA AJEET KUMAR
V LOKANATH (8)42 The Panchgani Plate Div-1 (12) CAPITALIZE NAZERUL ALAM
(3)41 The J.H.Foley Memorial Cup (2) AMBITIOUS REWARD NAZERUL ALAM
(3)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (9) PRIZE FINDER G ADARSH
V NARAYANA GOWDA (4)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (13) HIDDEN SOLDIER P KIRAN RAI
(3)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (11) SECRET DIMENSION P KIRAN RAI
(3)42 The Panchgani Plate Div-1 (10) BAZINGA M RAJESH KUMAR
VIKRAM APPACHU (4)37 The Panchgani Plate Div-2 (10) BOLD NATURE M RAJESH KUMAR
(8)36 The Psychic Strength Plate (9) DURER RAGHU K
VISHAL YADAV (9)36 The Psychic Strength Plate (6) MR BIG SHOT S R SANTOSH KUMAR
(11)39 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-1 (3) CAMPEON AJEET KUMAR
WARREN SINGH (2)40 The Karnataka Racehorse Owners Association Mysore 1000 Guineas (Gr.3) (4) GLITTERING GOLD S JOHN
(9)38 The Maj.Sardar L.Mahadevaiah Memorial Trophy Div-2 (5) MANTA RAY P MANI